Blog | Güncel | Sağlık | Sektör Haberleri

- Advertisement -

Netflix Aksiyon Filmleri – Netflix En İyi Aksiyon Filmleri

20. Triple Frontier (2019) IMDb: 8.7

Narcos’u izleyip Kolombiya’daki uyuşturucu ticareti ve polisler arasında yaşanan kanlı mücadeleyi özleyenler için harika bir film. Ancak bu defa olay oldukça renklidir. Yıllarımı kartellerle mücadeleye adayıp hiçbir şey elde edemeyen 5 özel eğitimli görevli bu defa devletten bağımsız bir operasyon planlar ve yakaladıkları tüm paraya el koymayı amaçlar. Fakat işler çığırından çıkmaktadır.

19. John Wick (2014) IMDb: 7.3

Oktay Saral Kimdir ?

12 Haziran 2011 yılında yapılan 24. dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili olarak seçilen Saral, Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.
Aynı zamanda TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu üyeliği yaptı. TBMM Arabistan dostluk grubu saymanlığı görevini de devam etmiştir.
6 Haziran 2015 seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 13. sırada aday gösterildi. 12. sıradaki gazeteci Markar Eseyan Meclis'e girerken, 13. sıradaki Oktay Saral Meclis dışında kaldı.

Antalya’nın en iyi restaurantları

YEDİ MEHMET: Antalya mutfağının en iyisini, Türkiye’nin de en iyilerinden biri olan Yedi Mehmet Restoran’da tadacaksınız. 80 yıllık tarihi ile üçüncü kuşağında hizmet veren Yedi Mehmet bir Antalya geleneğidir. Zeytinyağlıları, et yemekleri, deniz ürünleriyle sunduğu tüm lezzetler harika. Mevsime göre mutfağından çıkan bazı lezzetler değişiyor. Kulaklı çorbası, iç pilavı, oğlak eti, kokoreci, hibeşi, telaturlu kabağı ve tahinli kabak tatlısı favorilerimden. Yedi Mehmet’in bir de ‘Sezen Pilavı’ var. Adını Sezen Aksu’dan alıyor. Yedi Mehmet’e gittiğiniz zaman hikâyesini sorun…

Sağlıklı Uyku için Neler Yapılmalı ?

Bu aksi bir etki yaratabiliyor. Diğer taraftan uykunun, en az yeme içme veya nefes alma kadar önem taşıdığı konusunda herkes aynı fikirde. Uyku sorunları tıbbi yöntemlerle tedavi edilebildiği kadar, kişisel uygulamalarla da giderilebilir.

Kahve, çay gibi kafeinli içecekler uykuyu kaçırır. Akşamları baharatlı yiyecekler, et ve balık gibi protein kaynaklarından da uzak durulması önerilir. Buna karşılık, az miktarda alkollü içecekler gevşemeyi sağladığı için uyumayı kolaylaştırır.

Kefir Nedir, Kefirin Besin Değeri Nedir ? Kefirin Faydaları Nelerdir, Kefir Nasıl Yapılır?

Kefir Nedir, Kefirin Besin Değeri Nedir ? Kefirin Faydaları Nelerdir, Kefir Nasıl Yapılır? Özel bir fermantasyon sürecinden geçtiğinden dolayı tadı hafif ekşimsi olan kefir, keçi, inek ve koyun sütünden hazırlanmaktadır. Kefir, genel sağlık değerlerine katkıda bulunan bire besin olarak tanımlanmaktadır. Sütten daha iyi olarak tanımlanan kefir, içeriğindeki bakteri zenginliği sayesinde bağırsakları harekete geçiren bir etkiye sahiptir.

Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Basit Yolları

4-Mevsim fark etmeksizin cildinizi güneş ışınlarından koruyun. En az 15 faktör koruyucu krem sürmeden dışarı çıkmayın.
5-A,B,C vitaminlerinden ve Omega 3′ten zengin besinlere sofralarınızda sık sık yer verin.
6-Günde en az 10 bardak su için.
7-Sigaradan uzak durun. Sigara cildinizin daha erken yaşlanmasına neden olarak kırışıklık ve kuruluğu artırır.
8-Kafein ve alkol tüketimini sınırlandırın.
9- Düzenli egzersiz yapın. Terleme toksinlerden arınmanın en doğal yoludur. Cildinizin kan akışını hızlandırarak daha canlı bir görünüm sağlar.

Okul arsası alıp satmak karlı mı ?

Okulların 53 bin 870’i devlet, 11 bin 694’ü özel, dördü de açık öğretim kurumu. Toplam 17 milyon 885 bin 248 öğrencinin 9 milyon 231 bin 77’si erkek, 8 milyon 654 bin 171’i ise kız. Sürekli artan öğrenci sayısı nedeniyle her yıl yeni okullara ihtiyaç duyuluyor ayrıca kaliteli okullara yönelik talep artıyor. Bu durumu fırsat bilen arazi yatırımcıları, imar planlarında “eğitim tesisi (okul) arsası” olarak görülen arazileri satın alarak, özel okul yatırımcılarına yönelik olarak pazarlıyorlar.2018 yılında Anadolu liselerine yönelik artan talep, kontenjanların da artmasına yol açtı.

Yaşlılarda Diyet ve Sağlıklı Zayıflama

Yaşlılarda diyet, genç yaştaki insanlara kıyasla biraz daha değişkenlik göstermektedir ve zaman açısından da biraz daha uzun vadeye yayılmaktadır. Öncelikle yaş ilerledikçe, insanların vücutsal faaliyetlerinde önemli sayılabilecek bir seviyede değişme yaşanır. Bu değişmeler sağlık sorunlarına ya da kilo problemlerine yol açabilmektedir. 50 yaşından sonra, insanların sindirim sistemi yavaşlar ve boşaltım sisteminde de önemli şekilde yavaşlama görülür. Bu durum, yediğiniz yemeklerin hızlı bir şekilde sindirilememesine ve vücudunuzda birikerek yağa dönüşmesine neden olur.

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler, Reflü ve Beslenme

Reflü rahatsızlığı, mide içerisinde bulunan mide asidinin, pankreas sıvısının ve mide öz sıvılarının uzun süre yemek borusuna temas etmesi sonucunda, yemek borusunun üzerinde bulunan koruyucu duvarın zarar görmesi ile oluşmaktadır. Reflü hastalığı ile mücadele eden kişilerin beslenmelerini düzenli olarak yapması ve reflü rahatsızlığını tetikleyen yiyeceklerden uzak durması gereklidir.
Reflü Rahatsızlığı Bulunan Kişiler Nasıl Beslenmeli?

35 Yaşından Sonra Hamilelik ve Riskler

Eğer 35 ten büyük ve gebe kalamadıysanız profesyonel bir danışma almanız doğru olacaktır.

Çoğul gebeliğiniz olabilir. Yaşa bağlı hormonal değişiklik nedeniyle bir defada birden fazla yumurta atılabilir. Yine üremeye yardımcı tekniklere gereksinim artabileceğinden çoğul gebelikler görülecektir.

Gebeliğe bağlı şeker hastalığı gelişebilir. Bu tip şeker hastalığı yalnızca gebelik sırasında olur ve yaşı ilerlemiş gebelerde daha sıktır. Kan şekerinin diyetle çok sıkı kontrolü, egzersiz ve hayat tarzında değişiklikler gerektirir. Bazen ilaçta kullanılır.

MS(Multiple Skleroz) Hastalığı Nedir, MS Hastalığı Belirtileri, MS Nedenleri

Belirtilerinin gelip geçici olması MS hastalığının başlangıç aşamasında teşhis edilmesini güçleştirmektedir. Bu rahatsızlığın tedavisinin bulunmadığı bilinmekle beraber, hastalığın seyrinin yavaşlatılabilindiği de bilinmektedir.
MS Hastalığının Belirtileri: 

Mide küçültmedeki mağduriyetler için Meclis devreye girecek

Hastanelerin yanı sıra kliniklerde bile mide küçültme ameliyatları yapılır oldu. Ameliyat fiyatlarının geniş bir skalada değişkenlik göstermesi nedeniyle kredi kartına taksitle mide küçültme (tüp mide) ameliyatı yapan doktorların kapısında hastalar kuyruk oluşturuyor.
OBEZ İNSAN SAYISI 2 MİLYARA YAKLAŞTI

Prof. Dr. Serdar Bulun'dan fıtık tedavisinde büyük buluş!

ÖSTROJENİ ENGELLEYEREK FITIĞI ÖNLEDİ
Hürriyet gazetesinden Razi Canikligil'in haberine göre, Bulun ve ekibi farelere östrojenin oluşmasını engelleyecek bir ilaç (aromataz inhibitoru) verdiklerinde fıtıkların tamamen önlendiğini veya var olan fıtıkların küçüldüğünü gözlemlediler. Bulun ve ekibinin bulguları ünlü bilim dergisi “Proceedings of the National Academy of Sciences” de yayınlandı.
DÜNYADA HER 4 ERKEKTEN 1’İ BU SORUNU YAŞIYOR

İstanbul'da inanılmaz olay! Alışveriş sitesinde fark etti

Yapılan incelemede, ilanı veren Nasri'nin hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli olduğu tespit edildi. Polis ekiplerinin bilgisi dahilinde şüpheliyle alıcı gibi irtibata geçen bisikletin sahibi, alışveriş için Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi önünde buluşmak üzere anlaştı. Söz konusu noktaya gelen ve parayı aldıktan sonra bisikleti gerçek sahibine teslim eden Ali Nasri, paraları sayarken yakalandı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.