Sperm sayısını artırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını artıran yiyecekler nelerdir

Advertisement

Sperm sayısını artırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını artıran yiyecekler nelerdir
10. SİYAH / BİTTER ÇİKOLATA
 
Siyah ya da bitter çikolata amino asit L-Arginine HCL bakımından zengindir ki ıspanak Temel Reis için ne ise bu madde de spermler için odur. Ayrıca bitter çikolata orgazm yoğunluğunu da artırır.
 
9.  ISPANAK
 
Anlaşılan Temel Reis sadece çok güçlü değil sperm sayısı bakımından da iyi durumdaymış. Çoğu yapraklı yeşil sebze gibi ıspanak zengin bir folik asit kaynağı. Folik asit alınmaması durumunda spermlerini giderek güçsüzleşir ve azalır.
 
8. MUZ
 
Muz’da A, B1 ve C vitamini bulunur ki üçü de sperm gücü, sağlığı ve üretkenliğine olumlu etki eder. Ayrıca muz, sperm sayısını ciddi derecede artıran Bromelain enzimi de içerir.
 
7. HAVUÇ
 
Anneler gözlerimiz iyi görsün diye hep havuç yememizi tembihler. Ne yazık ki bu bir efsane ama havucun annelerin torun sahibi olmasına faydası var. Yüksek oranda A vitamini içerir ve A vitamini spermler için çok faydalıdır.
 
6. KIRMIZI MEYVE VE SEBZELER
 
Erkek üretkenliğine olumlu etkisi olan diğer bir yiyecek grubu içi veya dışı kırmızı olan sebze ve meyvelerdir. Domates, greyfurt, karpuz, kırmızı biber, papaya gibi yiyecekler lycopene adlı bir mucize içerir. 2014’te yapılan bir çalışma lycopene (domatese rengini veren madde) içeren yiyeceklerin sperm sayısını %70’e kadar artırabildiği tespit edilmiş.
 
5. İSTİRİDYE
 
İstiridyenin cinsel hayata olan faydasını Romalılar keşfetmiş. İstiridye yoğun derecede zink içerir ve zink spermin temel taşlarından biridir.4. KABUKLU YEMİŞLER
 
Bir dönem Türkiye’de “aganigi naganigi” sloganı ile satılan fındık ve benzeri kabuklu yemişler sperm sağlığı için çok faydalıdır. 2012’de yapılan bir çalışma günde 75g cevizin spermlerin zindeliğini, hareketliliğini ve şekillerini olumlu etkilediği tespit edilmiş. Bunun nedeni bu yemişlerde yer alan doymamış yağ asitleri. Badem ve yer fıstığı da spermlerinizin güçlenmesine yardımcı olur.
 
3. MANTAR
 
Mantarın her çeşidi D vitamini bakımından zengindir ki bu vitamin seks hayatınızı her yönden iyileştirebilir. Ana faydası kan dolaşımına faydalıdır ki bu ereksiyon problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Tabii güneşten yeteri kadar D vitamini almak mümkün ama soğuk, gün ışının az olduğu yerlerde mantarlar size destek olabilir.
 
2. SOMON
 
Omega-3 en popüler yağ asitlerinden biridir ve kalp krizi riskini düşürmesinden seks öncesi uyarılma düzeyini yükseltmesine kadar pek çok faydası vardır. Ayrıca sperm sayısını da artırır. İnsan üremesi üzerine yapılan bir çalışmada yağ asidi bakımından zengin balıklar tüketen erkeklerin Omega-3 almayanlara göre sperm kalitelerinin daha iyi olduğu görülmüş.
 
1. KIRMIZI ET
 
Kırmızı et yoğun miktarda L-carnitine denilen bir besleyici madde barındırır. Bu maddenin sperm sayısını ve hareketliliğini ciddi derece artırdığı kanıtlanmıştır.

Advertisement

Blog Tarihi: Eylül 14, 2019 - 04:17