Sıkça Sorulan Sorular

Bi Firma Bul Nedir?
Bi Firma Bul.com.tr internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran tamamen ÜCRETSİZ hizmet veren bir İnternet sitesidir.

Bi Firma Bul Nasıl çalışır?
Bi Firma Bul.com.tr internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Bi Firma Bul hangi sürelerde güncellenir?
Bi Firma Bul internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Bi Firma Bul’e eklemeliyim?
"Arayan sizi bulsun" istemez misiniz?
İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Bi Firma Bul'e kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Bi Firma Bul, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar.
Türkiye’nin en büyük online firma rehberinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Bi Firma Bul aracılığı ile ücretsiz gösterilir.
İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Bi Firma Bul işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Firma Ara Nedir?
Bir işletme mi arıyorsunuz? Bi Firma Bul Yerel İşletmeler Rehberi veri tabanında kayıtlı çok çok işletme içerisinde mutlaka sizin aradığınız firmada kayıtlıdır. Bi Firma Bul'i kullanarak aradığınız firmanın bilgilerine en kısa sürede ulaşırsınız. Yapanız gereken tek şey ise aradığınız işletmenin unvanın bir bölümünü yazmak ve aratmak hepsi bu kadar.

Şikâyet yaz nedir?
Şikâyetin mi var? Aldığınız bir ürün veya hizmetten memnun kalmadınız mı? Haksızlığa uğradığınızı kandırıldığınızı mı düşünüyorsunuz? Ürün iadesinde sorun mu yaşıyorsunuz yâda bir işletmeye şikâyetinizi mi bildirmek istiyorsunuz? O zaman şikâyetinizi yazmak istediğiniz işletmeyi rehberimizden bulun ve şikâyetinizi gönderin. Sizin için Bi Firma Bul'a bir "Şikâyet Platformu" ekledik, gönderdiğiniz şikâyetler uzman ekip tarafından değerlendirilip birkaç aşamalı kontrolden geçtikten sonra yayına alınarak binlerce ziyaretçimizle paylaşılmış olur. Paylaştığınız şikâyetlerin iletildiği kurum sitemiz üzerinden yanıtlayarak veya doğrudan şikâyetçi ile iletişim kurmasına imkânda sağlamaktayız.

Bi Firma Bul’de İşletme bilgilerim var nasıl güncelleyebilirim?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinizi güncellemeyebilmek için ilgili işletme/firma detay bölümünde yer alan “Bu İlanı Güncelle” linki aracılığı ile hemen ilgili işletmeyi sahiplenerek istediğiniz güncellemeleri bize gönderebilirsiniz. İnternet sitemize üye iseniz doğrudan işletmeyi sahiplenerek kullanıcı profilinizden işletmelerinizi yönetebilirsiniz.

Bi Firma Bul’de yayınlanan bir işletmenin bilgilerinin hatalı olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım?
İnternet sitemizde yayınlanan bir işletme bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünmüyorsanız ilgili işletme/firma detay bölümünde yer alan “Bu İlanı Güncelle” linki aracılığı ile açılan form üzerinden doğrudan bize iletilebilirsiniz.

Bi Firma Bul’da İşletme bilgilerimizi biz eklemedik nasıl bu sistemde yer alıyor?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinin çoğunluğu kullanıcıların eklediği bilgilerden oluşmaktadır. Ayrıca sistemimize Türkiye'de faaliyet gösteren dernekler, meslek kuruluşları, ticaret odaları, sanayi odaları gibi birçok kaynaktan veriler toparlanmakta, derlenmekte ve işlenmektedir. Eğer işletmenizi/firmanızı kendiniz, çalışanınız veya yetki verilmiş bir temsilciniz eklemediyse sistemimize bu yolla eklenmiş olabilir. Bu durumda işletmenizi sahiplenerek güncelleyebilir veya yayından kaldırılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bi Firma Bul’dan İşletme bilgilerim var nasıl kaldırabilirim?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinizi sistemden çıkartmak için ilgili işletme/firma bütün sayfalarında yer alan “Bu İlanı Güncelle” formu aracılığı ile açılan form üzerinden bize iletilebilirsiniz veya [email protected] adresine işletmenin yetkilisi veya işletme adına işlem yapmaya yetkili olduğunuzu gösterir herhangi bir belge ile bize başvurmanız durumunda tüm işlemler gerçekleştirilecek ve işletme/firma bilgileriniz sistemimizden çıkartılacaktır. Ayrıca sistemimize üye olup işletmeyi sahiplenerek işletme yönetim panelinizden işletmenin yayınlanmasını durdurabilir/açabilirsiniz.

Bi Firma Bul’in gelir kaynağı nedir?
Bi Firma Bul bireysel kullanıcılar için sunmuş olduğu hiçbir hizmetten ücret talep etmemektedir. Gelir kaynağımız internet sitemizi ziyaret eden kullanıcılara gösterilen reklam gösterimlerinden, işletme sahiplerine sunulan ek özelliklerden sağlanmakta ve internet sitesinin yayınlanması, sunucu giderleri, editör hizmetlerinin sağlanması vb.. tüm giderler bu kaynaklardan sağlanan gelirlerden karşılanmaktadır.

Bi Firma Bul sitesi üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?
Evet vardır. Bi Firma Bul İnternet sitemiz üzerinde 1 kullanıcı günde en fazla inceleyebileceği İşletme/Firma detayı sayısı özel bir şekilde/antlaşma ile belirlenmemiş ise günde 15 adet ile sınırlandırılmıştır. Sistemimizdeki bilgiler büyük bir emek ve özveri harcanarak sağlanmaktadır, site içeriğinin topluca indirilmesi, kaydedilmesi veya bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Bi Firma Bul, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Bi Firma Bul sitesi üzerinde yayınlanan işletme/firma bilgileri ne kadar güvenli ve doğru?
Bi Firma Bul olarak yayınlanan bilgilerin doğru ve güncel tutmak için azami olarak çaba sarf ediyoruz. Bi Firma Bul yayınlanan İşletme bilgilerinin her birinin ekibimiz tarafından doğruluğunun tespiti çok zor veya bazı durumlarda mümkün olmadığından kullanıcılar işletme / firma bilgilerine dikkat etmekle yükümlüdür.

Bi Firma Bul sitesinde yer alan veya kullanıcılar tarafından girilen veya güncellenen işletme bilgilerinin yanlış olmasından doğacak maddi / manevi zararlardan Bi Firma Bul sorumlu olmadığı bilinmelidir.

Bi Firma Bul’e nasıl ulaşabilirim?
Bi Firma Bul olarak sistemimizde kayıtlı çok fazla işletme bilgisi bulunmaktadır ve verdiğimiz hizmetlerin bir çoğundanda herhangi bir ücret alınmamaktadır, maliyetleri minimuma düşürerek sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret göstermekteyiz. Bi Firma Bul hizmetleri için şuan aktif bir çağrı merkezimiz yoktur. İletişim ve bütün istek/talepleri formlar üzerinden daha hızlı ve aktif bir şekilde 7/24 yürütüyoruz. Tüm talepler titizlikle değerlendiriliyor geri dönüş yapılması gereken taleplere geri dönüşleri sağlıyoruz.