Site Kullanım Koşulları

Gizlilik Politikası / Privacy Policy

© Copyrigth 2017 bifirmabul.com  tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları bifirmabul.com ’a aittir. bifirmabul.com  sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar abifirmabul.com ’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

www.bifirmabul.com ’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. bifirmabul.com ’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the bifirmabul.com . However, sometimes the bifirmabul.com  uses third parties to process your information. bifirmabul.com  requires these third parties to comply strictly with its instructions and the bifirmabul.com  requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the bifirmabul.com  we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the bifirmabul.com  and its services. When you use bifirmabul.com  online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the bifirmabul.com  cookies section of our full Privacy Policy.

Hukuka Aykırılık Bildirimi

Firmamıza ait olan www.bifirmabul.com ’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri İLETİŞİM Sayfamızdaki formumuz ile  üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır.

BiFirmaBul.com kullanım şartları
https://www.BiFirmaBul.com/ adresinden yayın yapan bu internet sitesini kullanmadan önce lütfen kullanım şartlarını dikkatle okuyun.
BiFirmaBul.com internet sitesini ziyaret etmek ve kullanmakla, sitenin kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.
- Kullanım şartları
BiFirmaBul.com ücretsiz bir telefon rehberidir.
BiFirmaBul.com internet sitesi sahibi ve yöneticilerinin; site üzerinde tanıtılan kurumlar ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
(BiFirmaBul.com, site aracılığıyla yapılan ticari anlaşmalarda taraflara garanti veya güvence vermemektedir.)
- BiFirmaBul.com telif hakları
BiFirmaBul.com internet sitesi yazılımı, görsel tasarımı, sitede yer alan yazılı ve görüntülü fikir ürünleri telif hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır. BiFirmaBul.com internet sitesindeki herhangi bir içeriği, yazılı/görsel öğeyi, tasarım veya yazılım kodunu site sahibinin yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen kopyalamak anılan yasanın ilgili maddelerine göre suç teşkil eder. Yasaları bilmemek cezaya engel değildir. Yasayı bilerek veya bilmeyerek ihlal edip kopyalama yapmış olanlar hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal takip başlatılmaktadır.
İnternet Sitesi Kullanım Sözleşmesi
1- Sözleşmenin amacı, bir taraftan tüm hakları mahfuz bu www.BiFirmaBul.com internet sitesi (bundan sonra BiFirmaBul.com olarak anılacaktır), diğer taraftan BiFirmaBul.com'u kullanacak olan veya kullanmakta olan kullanıcılar (bundan böyle Kullanıcı olarak anılacaktır) arasında, internet sitesi'nin kullanımının tabi olduğu şartları ve hükümleri belirlemek ve bağlayıcılığını ve yürürlüğünü sağlamaktır.
2- www.BiFirmaBul.com internet adresinden yayın yapan bu internet sitesini kullanmakla, BiFirmaBul.com'un aşağıda belirtilen "sitenin kullanımına ilişkin şartlarına, hükümlerine ve site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata" uyacağınızı açıkça kabul etmiş sayılıyorsunuz.
3- BiFirmaBul.com sahibi/sahipleri; güncel kalmak amacı ile bu sitede ve güncellemeler nedeni ile sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin yeni haliyle siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır.
4- BiFirmaBul.com'da yer alan tüm kurum ve kuruluşlara ait görsel öğeler, bilgiler ve açıklamalar Arama motorlarından, ilgili Ticaret odalarından, Resmi Devlet kurumu websitelerinden ve Resmi yetkili kaynak referans websitelerden alınmıştır. Örneğin; Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı Resmi websitesi referans olarak kullanılmıştır ( örnek için tıklayınız ), ya da örneğin Gıda firmaları için ticaret odaları websiteleri ( örnek için tıklayınız ) ya da firmaların resmi websiteleri referans olarak kullanılmıştır. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerdeki hatalardan ve zamanla meydana gelebilecek değişikliklerden BiFirmaBul.com sitesi ve bilgileri verilen firma sorumlu değildir.
BiFirmaBul.com'un, sitede yer alan kurum ve kuruluşlar ile hiçbir bağı yoktur. Kullanıcı Bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlüdür. FiBiBiBA.Com bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir.
5- Kullanıcı, BiFirmaBul.com'un indirilmeye müsait dosyalarının her türlü kötü ve zarar verme amaçlı kodlardan veya materyallerden arındırılmış olduğunu garanti etmediğini kabul eder. Bu tip kötü ve zarar verme amaçlı kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş–çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakımını ve güncellemelerini yapmak tamamen Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Bu tür kötü amaçlı kodlar veya materyaller, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı Kullanıcının veya üçüncü şahısların uğrayabileceği hiçbir zarardan BiFirmaBul.com sorumlu değildir.
6- Kullanıcı, BiFirmaBul.com'un kullanımından doğan tüm sorumluluğu ve riski üstlendiğini kabul eder. BiFirmaBul.com siteyi ve içeriğine dâhil tüm unsurları "OLDUKLARI GİBİ" sağlamaktadır ve BiFirmaBul.com hakkında veya BiFirmaBul.com yoluyla sağlanan hiçbir servis, bilgi veya site içeriğine dâhil herhangi bir unsur veya sitenin herhangi bir şekilde kullanımı hakkında açık veya dolaylı garantiler sağlamamaktadır. BiFirmaBul.com yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca Kullanıcının sorumluluğundadır.
Kullanıcı BiFirmaBul.com'un kullanımı ile bağlantılı olarak şunları yapmayacağını kabul etmektedir:
Yürürlükteki hiçbir Türkiye Cumhuriyeti yasasını, uluslararası sözleşmeyi veya diğer herhangi bir devletin yasalarını herhangi bir şekilde ihlal etmeyeceğini,
Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere, diğer uluslararası sözleşmelere ve diğer ülke yasalarına aykırı, zararlı, tehdit, hakaret ve sövme içeren, suistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, kötüleyici veya başka birinin gizlilik haklarını ihlal edebilecek şekilde veya diğer herhangi bir biçimde Kullanıcının hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım veya imajlar veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceğini,
BiFirmaBul.com'un sahibi/sahipleri, görevlileri veya host'unu da kapsayan ancak bununla sınırlı olmayarak, herhangi bir kişi veya işletmeyi o kişi veya işletmenin temsilcisiymiş gibi 3. şahıslar nezdinde temsil etmeyeceğini veya yanıltıcı ve halkın kafasında iltibas yaratabilecek biçimde bu kişi ve işletmeler ile ilgisi olduğunu ifade etmeyeceğini,
İnternet sitesi içeriğine BiFirmaBul.com görevlilerinin veya diğer gerçek veya tüzel kişilerin ilettiği metin, resim, grafik, tescilli markalar, ticari ünvanlar ve isimler gibi ve bunlarla sınırlı olmayarak BiFirmaBul.com'un içeriğine dâhil edilen herhangi bir materyali değiştirmeyeceğini veya silmeyeceğini,
Her türlü kötü amaçlı yazlım ve materyalleri yerleştirmeyeceğini veya iletmeyeceğini,
BiFirmaBul.com'un iletişim özelliklerini, sitenin kaynaklarını herhangi bir yöntemle diğer Kullanıcıların elde edebilmesini kısıtlayacak biçimde kullanmayacağını,
Hiçbir talep edilmeyen reklâm, promosyonel materyal, zincir mektuplar veya başka herhangi bir biçimde ticari amaçlı metin, resim, ses, grafik ve diğer her türlü materyali yerleştirmeyeceğini veya iletmeyeceğini,
Çerçeveleme veya benzer seyir teknolojilerini kullanarak BiFirmaBul.com'u kendi amaçları doğrultusunda yönlendirmeyeceğini veya başka bir biçimde görüntülemeyeceğini,
BiFirmaBul.com sayfalarını kişisel kullanımı dışında ziyaret etmeyeceğini, görüntülemeyeceğini ve kişisel kullanımı dışında kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olmadığını,
BiFirmaBul.com'un kendisine bu konuda yazılı olarak yetki vermedikçe, BiFirmaBul.com'daki bilgi ve içeriği, etkinlikleri izlemek ve tanıtıcı bilgiler almak, ticari veya ticari olmayan olmayan kişisel kullanım amaçları dışında herhangi bir amaçla kopyalamayacağını, yüklemeyeceğini, yayınlamayacağını, değiştirmeyeceğini, türev eserler yaratmayacağını, bunları kamuya teşhir etmeyeceğini veya başka bir şekilde dağıtmayacağını da kabul etmektedir.
- Kullanıcı, BiFirmaBul.com'un çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağını, BiFirmaBul.com'un açık ve yazılı izni olmadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel işlemler kullanmayacağını, BiFirmaBul.com'un altyapısı üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağını kabul ve taahhüt eder.
7- Kullanıcı, BiFirmaBul.com'a yüklediği yazılı ve görsel öğeler, kurum ve kuruluşlarla ilgili yorum, tavsiye, öneri, şikayet ve eleştiriler veya telif hakkına konu olan veya benzeri içeriklerin, üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olduğunu kabul etmektedir. Kullanıcı, bu hak ihlalinden doğacak maddi manevi bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu da kabul eder. Bir kullanıcının BiFirmaBul.com'u yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin BiFirmaBul.com'a bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcının BiFirmaBul.com'a erişim ve/veya kullanım hakları iptal edilecektir. BiFirmaBul.com'un ileri sürülen hak tecavüzü veya hak ihlâlinin gerçekten yapıldığına inanması halinde, kendi mutlak takdirine göre, o kullanıcının BiFirmaBul.com'a erişim veya kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce de iptal etme hakkı saklıdır.
8- BiFirmaBul.com, İnternet sitesi'nin kullanımından kaynaklanan hiçbir hukuk ve ceza davasının muhatabı değildir. BiFirmaBul.com, Kullanıcıların veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir ve tutulamaz.
9- Kullanıcı bu sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine uymadığı takdirde meydana gelecek her tür hukuki sorunda tüm sorumluluğu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının bu yükümlülüklere uymamasından dolayı uğrayabileceği her türlü zarardan, her türlü dava ve talepten tamamen Kullanıcı sorumludur.
10- BiFirmaBul.com'un sorumluluğunun sınırları
BiFirmaBul.com hiçbir durumda şunlardan sorumlu olmayacaktır:
BiFirmaBul.com içindeki hatalar, atlamalar veya diğer kusurlardan ve/veya BiFirmaBul.com yoluyla indirilen materyal veya bilgilerden kaynaklanan herhangi bir talepten sorumlu olmayacaktır.
Kullanıcı, BiFirmaBul.com'a erişimi ve BiFirmaBul.com'u kullanımı nedeniyle bu sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal ederse bu ihlalden kaynaklanan dava harç ve masrafları ile avukatlık ücretleri de dâhil olmak üzere, tüm kayıp, harcama, zarar ve masraflardan sorumludur. BiFirmaBul.com hiçbir şekilde bu sayılanlardan sorumlu değildir.
BiFirmaBul.com, bir yargı merciinin kararı veya BiFirmaBul.com'un bunu gerekli görmesi halinde, Kullanıcının hesabının yasadışı eylemler için kullanıldığını tespit etmesi veya bunu haklı gösterecek inandırıcı kanıtların varlığı halinde, mevcut Kullanıcı bilgilerini açıklama hakkını saklı tutar.
Herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı BiFirmaBul.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz.
Kullanıcı ile BiFirmaBul.com üzerinde bulunan veya BiFirmaBul.com yoluyla Kullanıcının ilişki kurduğu herhangi bir 3. kişi veya kurum ile olan hizmetlerin sunumu ve bunların ödenmesi ve diğer herhangi bir hüküm, şart, garanti ve temsil ile ilgili olarak Kullanıcının katılımı, yazışması veya iş ilişkileri ve diğer her türlü ilişkisi yalnızca Kullanıcı ile 3. kişi veya kurum arasındadır. Kullanıcı, böyle bir ilişkinin sonucu olarak uğranan herhangi bir kayıp, zarar veya diğer herhangi bir çeşit talepten ve meseleden BiFirmaBul.com'un sorumlu olmadığını kabul eder.
Kullanıcı, BiFirmaBul.com üzerindeki bağlantıların kaynakları üzerinde BiFirmaBul.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, BiFirmaBul.com'un bağlantıların gösterdiği internet sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu internet siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklâm, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca BiFirmaBul.com'un, böyle herhangi bir internet sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan veya neden olunduğu iddia olunan herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.
BiFirmaBul.com; BiFirmaBul.com kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının BiFirmaBul.com hizmetiyle ilgili ya da kullanıcının BiFirmaBul.com'u ve/veya hizmetini kullanmalarıyla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder.
BiFirmaBul.com; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların BiFirmaBul.com'la bağlantılı veya BiFirmaBul.com'a atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz.
BiFirmaBul.com, Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da BiFirmaBul.com'un veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da BiFirmaBul.com'a bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. BiFirmaBul.com ve içeriği site ziyaretçileri tarafından yüklenmektedir, "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. BiFirmaBul.com, sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. BiFirmaBul.com, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, BiFirmaBul.com'un kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.
BiFirmaBul.com, bu tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için kullanıcılara, kurum ve kuruluşlara karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İş bu kullanım koşullarının hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve BiFirmaBul.com'un sorumluluğu buna göre belirlenecektir. Kullanıcılar, BiFirmaBul.com'u kullanmakla, BiFirmaBul.com hakkında veya BiFirmaBul.com ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar.
11- Bu sözleşmeden doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde, sözleşmenin bütününün veya kısımlarının uygulanmasında ve yorumlanmasında Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve mevzuatı geçerli olacaktır. Taraflar bunu kayıtsız ve şartsız kabul ederler.
Bu sözleşmeden doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri yetkili olacaktır.
12- BiFirmaBul.com'un bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin uygulanmasını talep etmesindeki eksikliği herhangi bir hüküm veya haktan vazgeçtiği anlamına gelmez.
14- Ne taraflar arasındaki davranış biçimi ne de ticari uygulamalar, örfler ve adetler bu sözleşmenin herhangi bir hükmünün değiştirilmesi için " BiFirmaBul.com'un sözleşmeyi değiştirme hakkı saklı kalmak kaydıyla" herhangi bir rol oynamayacaktır.